Önsöz

Fotoğrafım
Köprünün üzerinde omzumda uyurken, seni izliyordum, boğazı aldatırken.

8.24.2009

özet

Fotoğraftaki ellerime bak. Nasılda kenetlenmiş, zincirin her parçası gibi. Nasılda uyumlu ve bağlılar birbirlerine. Her biri diğerinin eksiklerini ve boşluklarını dolduruyor. Bazen yardım ediyorlar birbirlerine, ayrılmıyorlar, güçlüler. Belki o eller kısa bir an bizden. Belki de özeti geçmişin.

Ne kadınsın sen! Kıskançlığı yaratan güzelliğin, her gün artan değerliliğin, ha birde deli eden inadın…

Bugün ilk defa buluştuk biz, senin için ilk defa deliler gibi koştum, ilk defa senin canın acıdığında ben de yara aldım. İlk defa öptüm seni, tutkuyla heyecanla, gözlerimi hiç açmayacakçasına kapatarak. İlk defa kokladım seni, içime çektim. Nefesimi verdim ilk defa. Gözlerinde kendimi aradım ve ilk arayışımda buldum. İlk defa sen giderken arkandan bakakaldım, özlemle. Ruhum insan ömründe az rastlanır bir mutluluğa erişti bugün. İlk defa aşık oldum. Sanki on aydır beraber değilmişiz gibi.

Not olarak: seni, gittiğimiz her yerde gizlice izlemeye devam ediyorum. Sanki beraber değilmişiz gibi, birbirimizi yeni tanıyormuşuz gibi. Yüzünü dudaklarını… Bakışlarını izliyorum sen bana bakmıyorken. Yakalanıyorum arasıra. Bu gariplik hoşuma gidiyor. Bir yandan da benliğimi şanslı hissettiriyor; seni sevdiğim için.

6 yorum:

Maybe. dedi ki...

dolmuşta yakaladım en son. öyle yoğundu.

HaYaL MeYaL dedi ki...

harikaydı, süperdi.. Böyle aşklar var mı dedirtti..

Cadizula ~ dedi ki...

Uzun zamandır 2nizinde blogunu takip ediyorum aklıma geldikçe 'acaba neler olmuş' diyerek açıyorum bloglarınızı O kadar güzelsiniz ki umarım daim olur her mutluluğunuz .) En cok dikkatimi çeken 'bir erkek böylesi sever mi' durumu oldu 'bu kadar ifade eder mi' benim hayatımdaki erkekler genelde suskundular. İcraat var söz yok çok sevmişlerdi ya ondan hep aldatmışlardı neyse neyse konu bu değil. Uzanıp size bir yorum yapmak istedim burdan çok güzel görünüyorsunuz umarım hep böyle kalırsınız.

Arturo dedi ki...

Güzel düşüncelerin için teşekküler.
Sadece hissettiklerimi yazmaya çalışıyorum.

Okyanu∫takί rüzgar ~ dedi ki...

Ve O'nu sevdiğin gibi, Beni seven O var..

Senin ona defalarca aşık olduğunu anlattığın bu satırlar gibi, O'nun bana yazdığı satırlar :

.. Ve giderken çok güzel olurdun sen
bir sabah daha uyanırcasına
ölürdüm ..

diyebilen bir O var bende..

Ve BİZ SİZ olduğunuz için şanslıyız..

Bu saatte böyle satırlar. evet.

Maybe dedi ki...

so what?